Igor Kopček

Autor: Ladislav Filip


Bol ústrednou postavou spočiatku vzpierania a neskôr kulturistiky v Beroune, v Plzni a prakticky v celom Československu.

Prof. Ladislav Filip bol ústrednou postavou spočiatku vzpierania a neskôr kulturistiky v Beroune, v Plzni a prakticky v celom Československu. Ku kulturistike sa dostal prostredníctvom posilňovania špecificky určeného na zvýšenie sily pre atletické disciplíny a spoločne s ostatnými nadšencami patril k zakladajúcim členom Československého zväzu kulturistiky, kde bol aktívny aj ako vyhľadávaný autor kníh o kulturistike a odborných článkov.
Po odchode Emila Müllera v roku 1968 z Československa (historicky prvého predsedu novovzniknutého Československého zväzu kulturistiky do Kanady) sa ujal uvoľnenej funkcie a spoločne s ďalšími nadšencami zorganizoval v roku 1969 v Brne druhé Majstrovstvá Československa v kulturistike, ktoré sa stali prvou súťažou u nás zorganizovanou pod záštitou IFBB. Súťaže sa zúčastnil aj Ben Weider, ktorý následne ponúkol prof. Filipovi pozíciu zástupcu IFBB pre Európu a ďalšie štúdium pre IFBB priamo v Kanade - všetky ponuky však prof. Filip musel na nátlak vtedajšieho zriadenia odmietnuť, v kulturistickom hnutí sa angažoval až do emigrácie v roku 1989.
Prof. Ladislav Filip bol športovo aktívny až do svojej smrti v apríli 2012.


Zobrazujem 1 - 2 z 2 produktov