Kulturizmus

Legendárna kniha, ktorá odštartovala vlnu záujmu o kulturistiku v Československu. Kniha obsahuje všetko potrebné k tomu, aby sa z každého začiatočníka, aj v domácich podmienkach, stal skvelý kulturista.

Autor: Kolektív autorov
Kód produktu: 55
Formát: PDF, skenované podklady
Rok vydania: 1965
Počet strán: 295

Cena s poštovným:
2,99 €
Detail produktu

V polovici 60. rokov 20. storočia aj v Československu nastáva prvá vlna záujmu o bodybuilding - šport, ktorý v Čechách a na Slovensku získava označenie "kulturistika, kulturizmus". Po Poľsku a Nemeckej demokratickej republike 13. apríla 1964 získava kulturistika aj v Československu uznanie najvyšších zväzových orgánov telovýchovy (vtedajší ÚV ČSTV - Ústredný výbor Českolsovenského zväzu telesnej výchovy), následne je kulturistika zaradená do tzv. systému socialistickej telesnej výchovy.

Po celom Československu vznikajú krúžky kulturistiky, následne ich striedajú oddiely kulturistiky, pripravujú sa prvé súťaže a fanúšikovia tohto športového odvetia hľadajú akékoľvek dostupné informácie. V roku 1965 prichádza na knižný trh publikácia Kulturizmus - kulturizmom k zdraviu sile a kráse, autormi ktorých sú Jozef BAČA, Alexander BAČINSKÝ, Milan JABLONSKÝ, Juraj VIŠNÝ, knihu lektoroval prof. Ladislav FILIP. 

Kniha sa stala doslova "bibliou" priaznivcov kulturistiky v Československu a aj teraz, s odstupom 50. rokov, stále obsahuje mnoho zaujímavých informácií, ktoré môžu vo svojom tréningu využiť začiatočníci, ale aj pokročilí bodybuilderi. Pozrite si, ako trénovala Československá "stará škola" bodybuildingu!

Kto je autorom knihy Kulturizmus - kulturizmom k zdraviu sile a kráse?
Knihu Kulturizmus - kulturizmom k zdraviu sile a kráse, napísali najlepší odborníci na problematiku posilňovania a kulturistiky vtedajšej doby. Ktorí to boli? Predovšetkým Jozef Bača, Alexander Bačinský, Braňo Bohuš, Milan Jablonský a Juraj Višný.

ObchodRonnie.SK - predaj proteínov a doplnkov výživy


Obsah knihy Kulturizmus - kulturizmom k zdraviu sile a kráse:

Kulturizmus - kniha o kulturistike

Odporúčame