Igor Kopček

Autor: Igor Kopček


Autor série kníh HardBodybuider (o tréningu, výžive a dopingu), stojí v pozadí portálu EastLabs.SK a web stránky FitnessTreneri.SK

Ing. IGOR KOPČEK ... kulturistiku sleduje viac ako 35 rokov, súťažné skúsenosti získal v kategórii dorastu a juniorov ešte v prvej polovici 80. rokov. Od konca druhej polovice 80. rokov pôsobí ako osobný tréner, neskôr poradca a konzultant, služby ktorého využívali (a využívajú) najlepší kulturisti a fitnessky Slovenska - okrem iných aj Marietta Žigalová, Klaudia Kinská, Andrej Mozoláni, Štefan Havlík, aj historicky najúspešnejší kulturista Slovenska Jaroslav Horváth, ktorému radil v závere súťažnej kariéry v IFBB PRO divízii, kedy Jaro získal dvakrát druhé miesto na profesionálnych Grand Prix v kategórii do 202lbs, 6. miesto (rok 2010) a 4. miesto (rok 2011) na prestížne Mr. Olympia 202 Showdown v Las Vegas.


Pod jeho vedením od roku 2006 na IFBB súťažiach úspešne súťaží aj Marián Čambal - ten postupne získal niekoľko cenných kovov z IFBB Majstrovstiev Európy, titul Majstra Európy, titul Majstra sveta aj víťaza Arnold Classic Europe. Marián v roku 2014 získal PRO kartu a vstúpil do IFBB PRO divízie, kde súťaží v kategórii PRO Bodybuilding 212lbs. Na svojej premiérovej súťaži  Mozolani PRO Classic 2014 získal 3. miesto, na Bodypower PRO 2014 to bolo 5. miesto a bodovo bol najúspešnejším nováčikom za rok 2014 medzi profesionálnymi bodybuildermi kategórie do 212lbs. V roku 2015 Marián Čambal víťazí na Mozolani PRO Classic vďaka čomu sa nominuje na Olympia Weekend 2015 a sa stáva historicky druhým najúspešnejším kulturistom na scéne Slovenska.


Igor Kopček spoločne s Mariánom Čambalom v roku 2014 priviedol najlepšieho amatérskeho kulturistu Čiech za rok 2014 Milana Šádka k víťazstvu na prestížnej súťaži Olympia Amateur Europe 2014, vďaka ktorej Šádek (vo veku 25 rokov) získal IFBB PRO kartu a stal sa najmladším PRO kulturistom v histórii samostatnosti Čiech a Slovenska.


Kopček je autorom štyroch kníh s tématikou kulturistika - je to séria HardBodybuilder, z nich najžiadanejšie sú Na rovinu o dopingu 1. a 2. časť. V minulosti vydával časopis s tématikou kulturistika a fitness (pod názvom HardBody), v súčasnosti stojí v pozadí web portálu EastLabs (ten má od mája 2006 slovenskú a od februára 2014 aj ruskú jazykovú mutáciu; EastLabs Team je Press partnerom IFBB, je pravidelným účastníkom IFBB Majstrovstiev sveta, IFBB Majstrovstiev Európy, prestížnych súťaží Arnold Classic, Olympia Amateur aj najvyššej súťaže vo svete profesionálneho bodybuildingu a fitness - Olympia Weekend-u), jeho príspevky môžete nájsť aj na edukačnom projekte FitnessTreneri.sk Venuje sa aj fotografovaniu.


Zobrazujem 1 - 5 z 5 produktov